Каустична сода – незамінна речовина у виробництві та побуті

Каустична сода або як її ще називають гідроксид натрію або їдкий натр є одним з найвідоміших та найпотужніших лугів. Вона виглядає як тверда луската або гранульована речовина білого забарвлення, також каустична сода буває у вигляді білих, непрозорих та дуже гігроскопічних кристалів, хімічна формула NaOH.

На початку XIX століття розвиток виробництва каустичної соди (NaCO) був тісно пов'язаний з розвитком виробництва кальцинованої соди. Цей взаємозв'язок вище зазначених продуктів був обумовлений тим, що сировиною для хімічного способу отримання каустичної соди NaCO була кальцинована сода, яка у вигляді содового розчину каустифікувалася вапняним молоком. А сировиною для отримання кальцинованої соди можуть бути природні речовини, що містять Na і CO. Крім того, для отримання соди застосовують ряд допоміжних матеріалів - аміак, паливо, воду і пар. Природні джерела кальцинованої соди незначні (мінерали натрон, термонатрит, трону). NaCO отримують головним чином насиченням NH і CO розчину NaCl і подальшим нагріванням до 140-160 градусів, а також з нефелина.

Одночасно наприкінці XIX століття стали швидко розвиватися електрохімічні методи отримання каустичної соди NaCO електролізом водних розчинів NaCl. Хлорид натрію (кухонна сіль) широко поширена в природі як у твердому вигляді (пласти кам'яної солі, самосадочна сіль соляних озер), так і у вигляді розчинів (морська вода, соляні озера, соляні джерела).

Каустична сода має унікальні властивості, завдяки яким ця речовина дуже популярна. Вона чудово справляється з жировими відкладеннями на різних поверхнях, пом’якшує воду, має здатність нейтралізувати шкідливі речовини в повітрі і на поверхнях, має високий рівень pH, що дозволяє видаляти навіть затверділі осадові забруднення, не вступає в реакцію з більшістю металів, за винятком алюмінію і цинку. Крім того, ця речовина дешева і доступна.

Гідроксид натрію застосовують в багатьох галузях промисловості та у побуті. Так, каустичну соду використовують в целюлозно-паперовій промисловості для виробництва паперу, картону, штучних волокон, дерево-волоконних плит. У хімічній промисловості – для виготовлення біодизельного палива. Також каустичну соду застосовують для нейтралізації кислоти та кислотних оксидів. В цих процесах речовина виступає в ролі реагента або каталізатора. Каустична сода відіграє важливу роль в процесі виробництва чистих металів, а також при травленні алюмінію. Також каустичну соду використовують в приготуванні їжі - для миття та очищення фруктів та овочів від шкірки. Її додають при виготовленні какао, шоколаду та морозива, для забарвлення карамелі. Ця сода зареєстрована як харчова добавка E524. Вона дозволяє отримати хрустку скоринку. Каустична сода – чудовий універсальний дезінфектант з потужним бактерицидним ефектом, що оснований на сильних лужних характеристиках. Її застосовують для хімічної дезінфекції приміщень, зокрема, тих, де утримується худоба та птиця, тобто сільськогосподарського призначення, а також для знезараження ґрунту, пасовищ, обладнання і інвентарю. Крім того, каустичну соду додають до побутових миючих засобів. Також це чудова основа для виготовлення мила ручної роботи. Цю соду використовують також у косметології.

Каустична сода – це безцінний помічник у вирішенні багатьох побутових проблем. Її використовують для чищення емальованих раковин, поверхонь плит, кухонного посуду від жиру, кіптяви, нагару, при відбілюванні та пранні, для прочищення каналізаційних труб, вигрібних ям.
Варто пам’ятати, що їдкий натр дуже агресивний і має підвищений клас небезпеки, тому при роботі з ним треба дотримуватися правил техніки безпеки. Каустична сода може ефективно впоратися з багатьма завданнями та при правильному використанні залишатися безпечною.

Отже, каустична сода – це незамінна речовина у виробництві та побуті. Компанія «Захід» пропонує своїм клієнтам каустичну соду високої якості відомих світових виробників.

За більш детальною інформацією звертайтеся до наших менеджерів:
Віталій – 0503945543
Сергій – 0503371469Огигинал новости «Каустична сода – незамінна речовина у виробництві та побуті»   -
«Захид»   -